Nattverdfeiring i hjemmene

I Frikirkens målplan settes det et tydelig fokus på å være kirke i hjemmet. Tro på hjemmebane er blitt svært viktig for oss, og i disse tider ser vi også hvor viktig det er når samfunnet rammes. Nattverdfeiring er en viktig del av det kristne fellesskapet, og vi ønsker at nattverden skal feires regelmessig.

På bakgrunn av den nåværende situasjon ønsker eldsterådet å oppmuntre til, og å gi frimodighet til å feire nattverd i hjemmene, enten det er én person i hjemmet, et par eller en familie. Det normale er at flere i menigheten samles for nattverdfeiring, men i en tid som denne mener vi det er rett å se bort fra denne ordningen.

Les mer om ordningen og hvordan dette kan gjøres hjemme.
NATTVERDFEIRING I HJEMMENE

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support