FSK 50 ÅR!

Du har kanskje fått det med deg? At Frikirkens speiderkorps – som vår egen gruppe ‘anne’ – eller mer fullstendig 2. Kristiansand FSK speidergruppe – tilhører, fyller 50 år i år? Men sånn er det altså. Og en smule feiring må det jo bli av dette, på flere arrangement gjennom året. Les mer om dette på FSKs sentrale nettside her: https://fribu.no/fsk-50-ar/. Eller du kan få en enkel oversikt på dette ene arket. – Vil du vite mer om FSK finner du det her: https://fribu.no/speider/.

Speiderarbeidet er utvilsomt et viktig område innenfor friBU (Frikirkens barne & unge) i alle de 15 menighetene i Frikirken som har speidergrupper. Og her er slett ikke Randesund menighet noe unntak! Det er alltid en glede å se det flotte Speidersenteret stadig fylles opp med barn og ungdommer nesten hver tirsdag. Om de da ikke er på aktiveteter andre steder i nærområdet.

For ordens skyld må vi bare få opplyse at vår egen speidergruppe ‘anne’ fyller 108 år 14. mars. Så her var det full drift allerede lenge før gruppa gikk inn i korpsfellesskapet i FSK!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support